ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬКА ГІМНАЗІЯ № 11

Поради психолога

1. Вранці піднімайте дитину спокійно, з усмішкою та лагідним словом. Не згадуйте вчорашніх прорахунків особливо незначних, не вживайте образливих слів.

2. Не підганяйте, розраховуйте час – це ваш обовязок, якщо ж ви цю  проблему не вирішили – дитина не винна.

3. Відправляючи дитину до школи, побажайте їй успіхів, скажіть кілька лагідних слів, без застережень: «Дивись, поводься гарно!», «Щоб не було зауважень!» тощо.

4. Забудьте вираз: «Чи був ти чемним?». Зустрічайте дитину спокійно, дайте їй розслабитися  (згадайте, як вам важко після напруженого робочого дня). Коли дитина збуджена і хоче з вами чимось поділитись, не відмовляйте їй у цьому, вислухайте, це не забере багато часу.

5. Якщо дитина замкнулась, її щось турбує, не наполягайте на поясненні її стану, нехай заспокоїться, тоді вона все сама розкаже.

6. Зауваження учителя вислуховуйте не в присутності дитини. Вислухавши, не поспішайте влаштовувати сварку. Говоріть з дитиною спокійно.

7. У спілкуванні з дитиною не вживайте умовних речень: «Якщо ти будеш добре поводитись, то…»

8. Впродовж дня знайдіть півгодини для спілкування з дитиною. В цей час найважливішими повинні бути справи дитини, її біль, її радощі.

9. У сімї має бути єдина тактика спілкування всіх дорослих із дитиною. Всі розбіжності щодо виховання дитини узгоджуйте без неї. Коли щось не вдається, порадьтеся з вихователем, психологом. Не зайвим буде почитати літературу для батьків, там ви знайдете багато корисного.

10. Завжди будьте уважними до стану здоровя дитини, коли щось її турбує: головний біль, поганий стан. Найчастіше це обєктивні показники втоми, перевантаження.

11. Навіть діти 7-8 років люблять казки, особливо перед сном, або пісню, лагідні слова. Не лінуйтеся зробити це для них. Це їх  заспокоїть, зніме напруження, допоможе спокійно  заснути, відпочити. Не  нагадуйте перед сном при неприємні речі, про роботу. Завтра новий день, дитина повинна бути готова до нього. А допомогти в цьому їй повинні батьки своїм добрим ставленням.